Telefon
Mail
WhatsApp
İnstagram
Kauçuk Enjeksiyon Kalıpları

Kauçuk Enjeksiyon Kalıpları

Kauçuk Enjeksiyon Kalıpları Talisman Makine ve Kalıp müşterilerin talepleri doğrultusunda ve kendi bünyesinde oluşturduğu Ar-Ge tasarım ekibi ile teknik çizimleri CNC tezgahlarında hazır hale getirir.

Kauçuk hammaddesi kullanılarak yüksek ısıya dayanıklı, sertlik, aşınmaya karşı dirençli, kimyasal maddelere karşı dayanıklı, esneklik özelliği kazandırmak için çeşitli reçeteler uygulamalar yapılır. Çok sayıda sektörde kullanım alanı bulunan kauçuk enjeksiyon kalıpları tekstil sektörü, makine sektörü, otomotiv sektörü, mobilya sektörü, kuyumculuk, ev eşyası gibi sektörlerde yoğun olarak tercih edilir. Kauçuk enjeksiyon kalıpları iki parçadan oluşur ve bir arada tutulması için pres yardımı ile gerçekleşir. Hazır olan bu kalıp içerisine ısıtılmış sıvı halde kauçuk hammaddesi enjekte edilir. Ve kalıp içerinde ürünün şeklini alması sağlanır. Soğumaya bırakılan parça dışarı çıkartılarak devam edilir.

Sakarya Talisman Makine ve Kalıp yurt içi ve yurt dışı talepleri tasarım aşamasından imalata kadar hassas bir üretim sürecinden geçer. Botanik yapısı ile kauçuğun işlenmeden kullanımı verimsizdir. Yardımcı malzemelerle işlenen kauçuk tüm özelliklerini kazanır ve farklı alanlarda kullanılır hale getirilir.  Bilgisayar ortamında son teknoloji kullanılarak teknik çizimler kauçuk parçaların şekline veya tasarıma göre kalıp üretilir. Hazırlanan metal kalıplar enjeksiyon makinesine bağlanır. Firmamız müşterilerin talepleri doğrultusunda gerek hazır numuneler veya kendi teknik tasarım ve çizim ekibimizin hassas çalışmaları sonucunda hazırlanan kalıplara gerekli testler yapılır. Sektöre bağlı olarak yardımcı malzemelerin kullanımı değişir. Kauçuk seçimin titizlikle yapılması gerekir. Kauçuk kalıpta istenen özellikler sağlandıktan sonra baskı ve imalat sektöründe yaygın olarak kullanılır. Kauçuk enjeksiyon kalıplar mukavemeti yüksektir. Kauçuk enjeksiyon kalıplarının üstün mukavemeti yardımcı malzeme olan çelik metalinden ile sağlanır. Uzun yıllar verimli olarak kullanılabilir. Fonksiyonel ve paslanmaz özelliği ile seri üretimde maliyeti oldukça avantajlıdır. Yüksek kapasiteye sahip firma; istenilen kauçuk enjeksiyon kalıplarının taleplerini hızlı ve kusursuz olarak teslim eder.

İstanbul, Ankara, Bursa, Konya, İzmir, Sakarya ülkemizin her şehrinden gelen kauçuk enjeksiyon kalıpları talepleri tasarlanır ve hazırlanır. Firmamız hızlı üretim, avantajlı fiyat ve yüksek kaliteli kauçuk enjeksiyon kalıpları ile ülkemizin en çok tercih edilen firmaları arasındadır. Yeni tasarım ve imalat olanakları ile fark yaratan firma, her ölçü ve formda kalıp imalatını yapar. Her türlü kauçuk kalıp imalatı için firmamızdan avantajlı fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bize Soru Sorun
rajib raj

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM