Telefon
Mail
WhatsApp
İnstagram
Kauçuk Enjeksiyon Soğuk Yolluk

Kauçuk Enjeksiyon Soğuk Yolluk

Kauçuk Enjeksiyon Soğuk Yolluk kauçuk enjeksiyonlarında kullanılan sistemdir. Bu teknoloji aynı zamanda silikon kalıplamada da kullanılır. Kauçuk enjeksiyon soğuk yolluk sistemleri ile hazırlanan kalıplar bu teknoloji ile su dolaşımı sağlayarak sıcaklık düzeyini kontrol altında tutar. Bu özellik sayesinde ürünlerin erken kimyasal değişime girmesi önlenmiş olur. Bunun sonucunda hammadde zayiatını en aza iner.

Soğuk Yolluk Bloğu Sakarya Talisman Makine ve Kalıp son teknoloji sistemler kullanılarak hazırlanan kalıplar geleneksel yöntemden çıkıp ileri imalat yöntemlerine geçişte çok büyük katkılar sunar. Soğuk yolluk sistemlerinde maddenin kalıp boşluğuna alınmasına kadar olan aşamaların bütünüdür. Burada etkili olan soğuk yolluk sistemi şekli ve abatları kalıpla olan tüm bağlantıyı etkiler. Soğuk yolluk bloğu ve sıcak yolluk bloğu olarak kullanılan bu teknolojilerde küçük işlemlerde soğuk yolluk sistemi daha büyük işlemlerde ise sıcak yolluk sistemi tercih edilir.

Kauçuk Enjeksiyon Soğuk Yolluk Sistemleri günümüzde sıklıkla kullanılır. Kauçuk kalıplamada kalıp plakaları, gözleri ve enjeksiyon ünitesi arasına yerleştirilerek sıcaklık kontrolü sağlanır. Bu sayede kalıbın içindeki maddeyi kanallar yolu ile kalıp içerisinde belli bölgelere dağılımı sağlanır. İşlemler esnasında soğutmada gerçekleştirilir. Bu teknolojik sistem kullanılarak yapılan proseslerde kullanılan malzeme kalıbın belirlenen gözüne firesiz olarak gönderilerek verimlilik artar. Üreticinin tercihine göre dikey veya yatay olarak kauçuk enjeksiyon kalıp hazırlanır. Bu sistemlerde kalıp içerinde kalan malzeme daha sonra kullanılabilir. Soğuk yolluk sistemi kullanılan kalıplarda güvenli bir şekilde tekrarlı çevrimler yapılabilir. Malzemenin homojen dağılımı ile parça kalitesi yüksektir. Sürdürülebilir verimli bir imalat sağlanır.

Günümüzde oldukça fazla tercih edilen soğuk yolluk sistemleri enjeksiyon kalıpların entegre olarak üretilir. Otomasyon ve seri üretimlerde bu tür sistemler ile katma değeri yüksek avantajlar sunar. Bu teknolojide hammadde firesi minumuma düşer. Özellikle yüksek adetli üretimlerde, otomasyona kolaylık sağlar. Böylece hayata geçen projelerin maliyetine olumlu katkı sunar.

İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Sakarya, Bursa Kauçuk Enjeksiyon Soğuk Yolluk Sistemleri Talisman Makine ve Kalıp firması tarafından avantajlı fiyatlar ve yüksek kalitede kalıplar ile tercih edilir. Firma yüksek kapasitesi ile tasarımdan imalata ülkemizin küçük- büyük kalıp ihtiyaçlarında firmaların çözüm ortağı olarak işlerini kolaylaştırır.

Bize Soru Sorun
rajib raj

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM