Telefon
Mail
WhatsApp
İnstagram
Shell Molding Maske Kalıpları

Shell Molding Maske Kalıpları

Shell Molding Maske Kalıpları Talisman Makine ve Kalıp tarafından Sakarya’da profesyonel olarak üretilir. Kalıp sektörüne hizmet veren fabrika, kabuk kalıba döküm üretimini de yüksek kalitede ve yüksek miktarlarda yapacak üretim alt yapısına sahiptir. Kabuk kalıba döküm özellikle pürüzsüz bir yüzeye sahip metal parçalar imal etmek için kullanılır. Bu kalıplar büyük boyutta pürüzsüz metal parça üretimin vazgeçilmezidir.

Shell Molding Maske Kalıpları imalat sektöründe kabuk kalıba döküm, metal döküm işlemidir. Ülkemizde yoğun olarak kullanılan kabuk kalıba döküm işlemi (Shell Molding) kum kalıba döküm işleminden farklıdır.  

Kabuk kalıba döküm için kullanılan reçine ısı ile sertleştirilir. Burada kullanılan reçine ısı ile sertleşen dönüşümsüz reçinedir. Reçine ile ısıtılmış kum desen plakası ile birleştirilerek metalik desen plakasının etrafında güçlü bir kalıp oluşturulur. Bu işlemlerde kullanılan kum içeriğinde kil olmayan oldukça ince kumdur. Ülkemizde yoğun olarak kullanılan reçine de fenolik reçinelerdir. Kum döküm uygulamasının farklı bir metodu olan kabuk kalıba dökümde kalıp bir kabuk gibi yapılarak hazırlanır. Kalıbın işlenmesini basitleştirmek, ağırlığını minumuma düşürmek için ince kalıp kullanılmalıdır. Silis kumu ilaveli reçineler ile kalıp malzemesi formülü hazırlanır.

Shell Molding Maske Kalıpları hazırlanmasında öncelikle iki parçalı olacak şekilde metal desen oluşturulur. Bundan kalıp oluşturma aşamasına geçilir. Burada her iki kalıp ısıtılarak yağlanır. Daha sonra kalıp boşaltma kutusuna ters çevrilerek içeriğin metal deseni kaplaması sağlanır. Modelin üzerinde sertleşen kabuk kalıp desenden çıkarılır. Montaj sırasında iki kabuk birbiri ile birleştirilir. Erimiş metal sisteme dökülür, kalıp güvenli şekilde doldurulur. Kalıp içerisindeki erimiş metalin soğuyup sertleşmesi için bir süre beklenir. Soğuma işlemi tamamlandıktan sonra kalıp kırılır ve döküm çıkartılır. Gerekiyorsa düzeltmeler yapılır.

İzmir, İstanbul, Bursa, Konya, Ankara, Sakarya kabuk kalıp döküm üretim oranı yüksek, ağırlığı azdır. Hızlı kuruma sağlayarak yüksek verimlilik sağlar. Geniş uygulama alanına sahip olan kabuk kalıp döküm maliyeti daha düşüktür.

Talisman Makine ve Kalıp Shell Molding Maske kalıplarını kalite standartlarında büyük parçaları, yüzeyi pürüzsüz olarak kolayca üretilmesini sağlar. Olağanüstü avantajları siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Bizden fiyat almak için sizleri firmamıza bekleriz.

Bize Soru Sorun
rajib raj

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM